کاستوم رام چیست معرفی چند کاستوم رام برتر

کاستوم رام 

کاستوم رام یا همان رام های سفارشی به رام هایی گفته می شود که توسط توسعه دهندگان مستقل اندروید تولید می شوند . این نوع رام های قابلیت ها و ویژگی های بیشتری نسبت به رام های استوک دارند که موجب بهبود سرعت و عملکرد بهتر گوشی شما می شود .

همچنین استفاده از کاستوم رام ها داری مزایا و معایت هایی است 

از جمله این مزایا بهبود بخشیدن به نوع عملکرد و سرعت گوشی ، امکان شخصی سازی تمامی قسمت های گوشی ، استفاده از آخرین بروز رسانی های اندروید ، روت بودن رام ، آپدیت های سریع تر ، استفاده از نرم افزار های بیشتر و …

همچنین از جمله معایب استفاده از کاستوم رام ها، باگ ها و مشکلات برنامه نویس در توسعه کاستوم رام است که باعث میشود بعضی از عملکرد های گوشی به درستی کار نکند و باطل شده گارانتی و سردرگمی در انتخاب نوع کاستوم رام است .

معرفی چند کاستوم رام برتر 

کاستوم رام سیانوژن مد Cyanogen Mod

سیانوژن مد نام یکی از محبوب ترین شرکت سازنده رام های کاستوم برای دستگاه های اندروید است که با مخفف CM نسخه اصلاح شده و بهینه شده پروژه متن باز اندروید می باشد که قابلیت های بسیاری نسبت به نسخه های رام های رسمی گوشی یا تبلت های اندروید دارد از جمله مصرف کمتر باطری ، بهبود رابط کاربری ، کارایی بالاتر دستگاه اندرویدی ، امنیت بیشتر از جمله ویژگی های آن می باشد . 

این رام به صورت رسمی هزاران دستگاه اندرویدی مختلف را پشتیبانی میکند اما توسعه دهندگانی در انجمن های مختلف وجود دارند که این کاستوم رام را برای بیشتر دستگاه هایی که پشتیبانی نشده اند به صورت رسمی توسط سیانوژن مد پورت می نمایند .

کاستوم رام لنج او اس Lineage OS 

بعد از متوقف شدن سیانوژن بنیان گذار آن پروژه جدیدی را با نام Lineage OS اغاز نمود تا کاربران آن را بجای سیانوژن روی گوشی خود نصب کنند . به طور ساده Lineage OS همان Cyanogen MOD است که با نام جدید منتشر می شود .

www.lineageos.org

کاستوم رام یخ سرد Android Ice Cold Project 

پروژه یخ سرد یا همان Android Ice Cold Project نام یکی از محبوب ترین شرکت سازنده رام های کاستوم برای دستگاه های اندروید است که با مخفف AICP نسخه اصلاح شده و بهینه شده پروژه متن باز اندروید می باشد که جزء دسته رام های ترکیبی و فرزند خوانده لنج او اس ، سیانوژن ، اسلیم رام ، کربن رام و تیم های دیگر می باشد .پروژه یخ سرد را میت وان یک سالاد خوش مزه و سراسر امکانات رام های غیر ترکیبی دانست که با نصب آن غرق در امکانات جدید خواهید شد .

www.aicp-rom.com

کاستوم رام رستاخیز مخلوط Resurrection Remix 

کاستوم رام Resurrection Remix نام یکی از محبوب ترین شرکت سازنده رام های کاستوم برای دستگاه های اندرویدی است این کاستوم رام با دارا بودن بیش از 2000 آپشن اختصاصی برترین کاستوم رام ساخته شده تاکنون برای سیستم عامل اندروید محصوب می شود که جزء دسته رام های ترکیبی ساخته شده می باشد به گونه ای که رستاخیز مخلوط نام گرفته . 

www.resurrectionremix.com

کاستوم رام میومی MIUI

کاستوم رام MIUI رام سفارشی گوشی های شیائومی است که به طور کلی با تمامی کاستوم رام هایی که تا به حالدیده اید تفاوت دارد . نسخه ای بسیار پایدار و زیبا با قابلیت های بسیار زیاد که ظاهر گوشی شما را به طور کلی دگرگون می کند و میتوان گفت به طور کلی MIUI مناسب برای افرادی است که دنبال تم های مختلف برای گوشی هستند و دوست ارند نسخه ای پایدار و بدون باگ از اندروید با ظاهری دگرگون شده داشته باشند که هر وقت اراده کنند ظاهر ان را به کلی عوض کنند و از تغییرات به وجود امده لذت ببرند .

www.en.miui.com
avatar