استخراج فایلهای رام های سامسونگ

رام های سامسونگ یا همان فریمورهای سامسونگ به دو صورت هستند رام های تک فایل و رام های چهار فایل که ما در این پست قصد داریم به آموزش استخراج آنها بپردازیم. رام های سامسونگ در قالب تک فایل این رام ها فشرده شده با فرمت های tar ، md5 ، gz میباشند که میتوان آن ها را با برنامه هایی همچون winrar و 7zip استخراج کرد و به فایل های منبع آنها دسترسی پیدا کرد .

فایل های منبع شامل فایل هایی همچون

boot.img
recovery.img
system.img.ext4
modem.bin
sboot/aboot
...

میباشند که هر کدام نقش به سزایی در عملکرد دیوایس را بر عهده دارند . در بین این فایل ها پارتشین system یا همان فایل system.img.ext4 حاوی فایل ها و پوشه های اصلی سیستم است که توسعه دهندگان و منتخصصان سیستم عامل اندروید جهت اعمال تغییرات در رام ها نیاز به استخراج این فایل را دارند. در ادامه به روش های استخراج پارتشین system در سیستم عامل های ویندوز و لینوکس می پردازیم .

 


آموزش استخراج پارتشین system در محیط ویندوز

 

پیشنیاز

برنامه ext4 unpacker – دانلود

 

  1. برنامه را دانلود و اجرا کنید در قسمت بالای برنامه رو به روی گزینه Image file آیکون پوشه را انتخاب کنید حال فایل مورد نظر را انتخاب کنید system.img.ext4 و گزینه open را انتخاب کنید.
  2. جهت استخراج فایل ها کافیست فایل مورد نظر را انتخاب کنید رو روی آن راست کلیک کنید و گزینه Extract را انتخاب کنید یا با استفاده از کلید های ترکیبی Alt + E آن را Extract کنید.


 

آموزش استخراج پارتشین system در محیط گنو لینوکس

ابتدا فریمور خود را در حالت فشرده در مسیر دسکتاپ لینوکس کپی کنید

حال ترمینال را باز کنید و در آن کد زیر را جهت نصب شدن برنامه 7zip برنید

حال با دستور زیر به مسیر دسکتاپ بروید

و برای خارج کردن رام از حالت فشرده دستور زیر را بزنید

دقت کند کنید بجای ROMNAME اسم رام را وارد کند. حال تمامی فایل های رام در مسیر دسکتاپ ظاهر میشوند . برای خارج کردن فایل های پارتشین system ابتدا با دستور زیر وارد فایل منیجر nautilus شده و پوشه ای به اسم mounted در مسیر دسکتاپ ایجاد کنید .

و با زدن دستور زیر تمامی فایل های پارتشین system داخل فولدر mounted ذخیره میشود . دقت کنید بجای USERNAME باید یوزر خود را وارد کنید.

حال تمامی فایل ها جهت اعمال تغییرات آمادست =)
avatar