نصب سیستم‌ عامل اندروید روی ویندوز

اندروید یکی از محبوب ترین سیستم عامل های است که حجم عظیمی از گوشی های هوشمند و پایین رده را در بر میگیرد، نکته خوب در مورد این سیستم عامل محبوب این است که با استفاده از چندین برنامه شبیه ساز میتوان از ان در محیط دسکتاپ یعنی ویندوز استفاده نمود. اما هر یک از این برنامه های شبیه ساز محدودیتی را برای کاربر قائل هستند و نیاز های کاربر را به طور کامل بر آورده نمیکنند. حال اگر شما میخواهید از این سیستم عامل با تمامی امکانات در محیط دسکتاپ استفاده کنید در ادامه آموزش ساخت ماشین مجازی و نصب سیستم عامل اندروید در برنامه Vmware  همراه ما باشید .

 

آموزش نصب سیستم عامل اندروید در ویندوز

 

پیشنیاز

نرم افزار VMware – دانلود

فایل iso سیستم عامل اندروید – با توجه به نسخه اندروید دانلود کنید.

فایل  iso  اندروید Kitkat  – دانلود

فایل  iso  اندروید Lollipop – دانلود

فایل  iso  اندروید Marshmallow – دانلود

فایل iso کاستوم رام CM 13 – دانلود :))

فایل  iso  اندروید Nougat – دانلود

فایل  iso  اندروید Oreo – به زودی ..!

 

آموزش نصب سیستم عامل اندروید در ویندوز

ابتدا برنامه VMware را دانلود و نصب کنید. در صفحه اول برنامه گزینه Create a New Virtual Machine را انتخاب کنید .

 

در پنجره باز شده گزینه Typical را انتخاب کنید و Next را بزنید.

در مرحله بعد از شما میخواد محل فایل iso را مشخص کنید . گزینه Installer disc image file را انتخاب کنید و با کلیک روی گزینه Browse به محل فایل iso رفته و آن را انتخاب و روی Open کلیک کنید. در نهایت گزینه Next را زده تا به مرحله بعد بروید.

در مرحله بعد از شما میخواهد تا نامی برای این ماشین مجازی تایین کنید و محلی از هارد را به آن اختصاص دهید.

در مرحله بعد از شما میخواهد تا میزان فضایی را برای این ماشین مجازی ( سیستم عامل اندروید ) در نظر بگیرید .

در این مرحله ساخت ماشین مجازی به پایان رسیده میتوانید با کلیک بر روی گزینه Customize Hardware تنظیمات سخت افزار این ماشین مجازی را به طور شخصی تایین کنید میزان حافظه رم ، تعداد هسته های CPU و …. در نهایت با بستن پنجره Customize و زدن گزینه Finish ساخت ماشین مجازی اندروید به پایان می رسد.

حال مراحل ساخت ماشین مجازی به پایان رسید.

 

مراحل نصب سیستم عامل اندروید

بعد از تمام شدن مراحل ساخت ماشین مجازی برای این سیستم عامل در قسمت کناری برنامه VMware گزینه با نامی که مشخص کرده اید اضافه شده روی آن کلیک کنید و در سربرگ باز شده روی گزینه Power on this virtual machine کلیک کنید تا سیستم عالمل برای اولین بار بوت شود.

از این مرحله به بعد باید از کلید های جهت دار و اینتر کیبورد برای ادامه مراحل استفاده کنید. بعد از زدن گزینه Power و بوت اولیه سیستم عامل پنجره نصب باز میشود گزینه Installation را انتخاب و اینتر کنید .

در مرحله بعد از شما میخواهد تا پارتشینی برای این سیستم عامل ایجاد کنید. پس گزینه Create/Modify partitions را انتخاب و اینتر کنید تا به مرحله ساخت پارتشین برسید.

در این مرحله باید با استفاده از گزینه های تعبیه شده در قسمت پایین پارتشینی برای این سیستم عامل ایجاد کنید.

ابتدا گزینه New را انتخاب و اینتر کنید در مرحله بعد از شما میخواهد تا نوع پارتشین را مشخص کنید گزینه Primary را انتخاب و اینتر کنید حال باید اندازه پارتشین را مشخص کند در این مرحله اندازه پیشنهادی وارد شده فقط کافیست یک بار اینتر کنید تا پارتشین ایجاد شود.

حال باید پارتشین ایجاد شده را یکبار Write کنید روی گزینه Write بروید و اینتر کنید اگر از شما سوالی پرسیده شد فقط کافیست yes را تایپ و اینتر کنید و در آخر با انتخاب گزینه Quit از این صفحه سیاه رنگ خارج شوید.

در مرحله بعد پارتشین ایجاد شده را انتخاب و روی گزینه Ok اینتر کنید.

در مرحله بعد از شما میخواهد تا نوع فرمت فایل را مشخص کنید آن را بر روی ext3 قرار دهید و اینتر کنید

در این مرحله سیستم عامل از شما اجازه میخواهد تا پارتشین ایجاد شده را فرمت کند.

در این مرحله سیستم عامل اجازه نصب بوت لودر را از شما میخواهد.

در این مرحله سیستم عامل از شما اجازه نصب پارتشین system را میخواهد

حال منتظر بمانید تا عملیات نصب پارتشین system به پایان برسد . بعد از تمام شدم برنامه از شما میخواهد تا سیستم عامل را بوت کند.

 

موفقیت..!

حال شما میتوانید از این سیستم عامل محبوب در ویندوز بدون هیچ محدودیتی برای کاربر استفاده کنید امیدوارم این آموزش هم برای شما مفید واقع شده باشه :))
avatar