فایل NVRAM برای لنوو A319

فایل NVRAM برای لنوو A319

فایل nvram مخفف Non-Volation Random Access Memory است که به معنی ( حافظه غیر فرار ) می باشد. nvram از دو چیپ sram و eeprom تشکیل شده که اطلاعاتی همچون اطلاعات وایفای ، آدرس مک بلوتوث ، نسخه بیس باند ، شماره سریال IMEI و سایر اطلاعات ضروری گوشی را در خود ذخیره میکند. محل ذخیره اطلاعات nvram در دایرکتوری زیر قرار دارد.

data/nvram/

در دیوایس های اندرویدی با پردازند های مدیاتک گاه بعد از فلش زدن به طور کامل یا روت کردن یا تعویض هارد nvram اطلاعات خورد را از دست میدهد. که باعث میشود گوشی دیگر نتواند با هیچ اپراتوری جهت آنتن دهی اطلاعات برقرار کند و یا فایل ها را از طریق بلوتوث ارسال یا دریافت کند و یا به وایفای جهت استفاده از اینترنت متصل شود، که تنها راه حل جهت حل این مشکلات فلش زدن فایل nvram مختص همان گوشی است . در ادامه به روش صحیح فلش فایل nvram از طریق MTK Droid Tool خواهیم پرداخت .

فایل NVRAM برای لنوو Lenovo A319

مدلقیمتحجمدانلود
A319300020KBلینک دانلود
 

آموزش نصب nvram با MTK Droid Tools

 

 

پیشنیاز

روت بودن گوشی – آموزش

فعال بودن USB Debuging – آموزش

برنامه بیزی باکس BusyBox – دانلود

برنامه adbd-Insccure – دانلود

برنامه MTK Droid Tools – دانلود

 

آموزش فلش فایل NVRAM برای لنوو Lenovo A319

ابتدا برنامه BusyBox را روی گوشی نصب و اجرا کنید و به آن دسترسی روت بدهید، گزینه Install از برنامه انتخاب کنید و منتظر بمانید تا عملیات نصب انجام شود بعد از اتمام عملیات نصب منتظر بمانید تا Loading بالای برنامه کامل شود.

حال نوبت برنامه adbd-Insccure است، آن را نصب و اجرا کنید و به آن دسترسی روت بدهید. در برنامه تیک دو گزینه Enable insccure adbd و Enable at boot را فعال کنید.

حال گوشی را به سیستم متصل کنید و برنامه MTK Droid Tool را اجرا کنید.و منتظر بمانید تا برنامه گوشی را بشناسد و چراغ پایین برنامه زرد شود .

مطمن باشید تیک USB Debuging فعال باشد.

حال گزینه ROOT را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا چراغ زرد رنگ سبز شود.

سبز شدن چراغ به معنی این است که برنامه دسترسی روت دارد. حال گزینه IMEI/NVRAM را انتخاب کنید.

حال در پنجره باز شده گزینه Restore را انتخاب کنید و در پنجره جدید به محل فایل nvram بروید و فایل با فرمت .bin را انتخاب کنید پنجره بسته شده و در پنجره جدید فایل با فرمت .tar را انتخاب کنید .

حال گزینه Reboot را انتخاب کنید و در پنجره باز شده گزینه Reboot را انتخاب کنید.

گوشی ریستارت میشود و بعد از بوت شدن خواهید دید تمامی مشکلات شبکه ، سریال ، آنتن دهی ، بیس باند و .. رفع شده است.

امیدورام این آموزش براتون مفید واقع شده باشه.

 
avatar